> Mulinowanie i inne wariactwa: Oby starczyło zapału!

czwartek, 8 października 2015

Oby starczyło zapału!

Długo myślałam nad blogiem - kiedyś w końcu taki miałam, ale umarł śmiercią naturalną. Okazało się, że posiadanie przemyśleń na temat życia nie było wystarczająco motywujące do prowadzenia bloga w sposób przynajmniej cykliczny. Jednakże człowiek (w sensie ja) dojrzewa, zmienia się jego położenie życiowe oraz poszerza światopogląd, a co bardziej znaczące zaczyna mieć konkretne hobby.  Tym hobby od niecałego roku jest stawianie na kanwie (czy innym materiale) krzyżyków z muliny, czyli popularny haft krzyżykowy. Oczywiście hobby to napatoczyło się samoistnie w postaci myśli: ładna rzecz, spróbuję, a co mi szkodzi! No i zaszkodziło, w sensie zupełnie pozytywnym, ponieważ zajęło mój czas, umysł i serducho :) W moim środowisku nie jest to ani popularne zajęcie, ani nawet w pewnym stopniu godne uwagi. Więc kiedy pada słowo: haft, mulina, itp., "człowieki" robią dziwną minę, kiwają głową i zmieniają temat. Nie mniej jednak: kiedyś docenią. Moim wiernym fanem natomiast jest mój mąż, który mnie dopinguje w drążeniu tematu rękodzieła i stawianiu sobie nowych wyzwań.
Z racji, iż param się owym zajęciem właściwie od grudnia 2014 roku, dlatego też ani nie mam wielkich umiejętności, ani wielkich zasobów "przydasiów", nie mówiąc już o jakiś konkretnych dokonaniach. Dlatego też namiętnie śledzę poczynania innych, znacznie bardziej utalentowanych i doświadczonych blogerek-hafciarek. 
Mam nadzieję, że blog ten pomoże mi spełniać się w tym nowym hobby - czyli pochwalić się i podbudować trochę swe ego, którego moje środowisko w żaden sposób nie chce posmyrać. Ponadto istotne jest to, żebym i ja wytrwała w prowadzeniu regularnie i skutecznie owego bloga.
Pozdrawiam serdecznie!

3 komentarze:

 1. Też kiedyś próbowałam prowadzić blogi na inne tematy. Najdłużej miałam bloga przez rok. Zapisywałam w nim swoje przemyślenia. Nie wiem czemu założyłam bloga z rękodziełem. Prowadzę go ponad 4 lata i to była jedna z lepszych decyzji w moim życiu :) Powodzenia w pisaniu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, mam nadzieję, że będę równie wytrwała, jak i Ty :)

   Usuń
 2. Ewa tym razem padło na Ciebie, a więc zaczynam przygodę z Twoim blogiem ;) Aż sama jestem ciekawa i bloga i Ciebie ;)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...